لیفتراک ها در انواع مختلف برقی ،بنزینی و دیزلی جز جدایی ناپذیر کارخانجات و صنایع بوده و وجود آن در هر کسب و کاری برای جابجایی بارهای سنگین و حجیم ضروری است.به دلیل نیاز روزمره و مداوم به لیفتراک ها، طراحی و ساخت آنها به گونه ای است، که بتوانند ساعت های طولانی، بدون ایراد و خرابی کار کنند. با این وجود لیفتراک ها به دلیل ساعات طولانی کار و حمل بارهای سنگین مانند هر ماشین دیگری در معرض فرسایش و خرابی قرار دارند. جهت افزایش بازدهی و ایمنی کارگران و اپراتور دستگاه، تامین لوازم یدکی لیفتراک با کیفیت بالا و بصورت اورجینال امری ضروری است. شرکت ایران کلارک پیشتاز در تامین قطعات اورجینال و با کیفیت ، یکی از بزرگترین واردکنندگان و فروشندگان این لوازم در کشور است.

دسته بندی محصولات

فروش لوازم یدکی لیفتراک با کیفیت و ضمانت

تهیه و توزیع قطعات با کیفیت و اورجینال همیشه بخش جدایی ناپذیر فلسفه ی شرکت ایران کلارک بوده است. این شرکت علاوه بر تامین قطعات لیفتراک از نوع  شرکتی، در صورت نیاز قادر به طراحی و ساخت قطعات بازسازی شده ی استاندارد، برای انواع مدل لیفتراک می باشد. شرکت ایران کلارک تامین کننده و فروشنده ی انواع قطعات یدکی، از جمله لاستیک،صندلی،فیلترها، اجزای الکتریکی، موتورهای استارت، رادیاتورها، فن های خنک کننده، پمپ های سوخت،دکل ها، انواع بلبرینگ و… است.طیف گسترده ی محصولات و تامین قطعات در کوتاهترین زمان ممکن همواره یکی از اصلی ترین اهداف این شرکت برای جلب رضایت مصرف کنندگان عزیز بوده است.

طول عمر لیفتراک = سرویس و نگهداری مناسب

به طور کلی طول عمر لیفتراک ها به چه مواردی بستگی دارد؟عوامل متعددی وجود دارد، که می توان از آن ها نام برد.مهمترین آن ها عبارتند از: عملکرد دقیق قطعات، نگهداری مناسب و دسترسی به لوازم جانبی با کیفیت. خرابی قطعات لیفتراک می تواند باعث کاهش بهره وری و ایجاد اختلال در فرآیند حمل و جا به جایی بار شود. به همین دلیل استفاده از لوازم یدکی اورجینال و شرکتی، مهمترین عامل برای افزایش عملکرد و راندمان در لیفتراک می باشد.

همچنین انجام سرویس های دوره ای و منظم می تواند باعث افزایش عمر لوازم یدکی در لیفتراک شود. و در صورت خرابی یک قطعه، می توان با انجام سرویس های مرتب و تعویض قطعه ی مورد نظر، از سرایت آسیب و خسارت به سایر بخش ها جلوگیری کرد. به منظور افزایش راندمان، تولیدکنندگان توصیه می­کنند تعدادی از قطعات لیفتراک به صورت برنامه ریزی شده تعویض شوند. بنابراین بهتر است صاحبان دستگاه ها این قطعات را از پیش تهیه کرده و برای جلوگیری از مشکلات غیر قابل پیش بینی، آن ها را در انبار خود نگه دارند.

توصیه های کاربردی جهت افزایش طول عمر لیفتراک

در زیر به مواردی که به افزایش طول عمر لیفتراک کمک می کنند اشاره شده است:

شیلنگ های هیدرولیک

سیستم هیدرولیک لیفتراک قدرتی را فراهم می کند که به لیفتراک اجازه بلند کردن، هدایت و توقف را می دهد. اما شیلنگ های اتصال سیستم هیدرولیک در برابر آسیب و خرابی های تصادفی،  آسیب پذیر هستند.به طور کلی سازندگان توصیه می کنند این شلنگ ها هر دو سال یکبار ، یا پس از 4000 ساعت کار ، تعویض شوند.

شیلنگ هیدرولیک
شیلنگ هیدرولیک لیفتریک

قطعات لاستیکی سیستم هیدرولیک

این قطعات نقش مهمی در لیفتراک داشته و در معرض آسیب و تخریب هستند. خراب شدن این قطعات می تواند باعث نشتی و ایجاد خطر هنگام رانندگی با لیفتراک شود. طبق توصیه سازندگان لیفتراک بهتر است برای تعویض های برنامه ریزی شده ( هر 4000 ساعت یکبار ) و همچنین برای جلوگیری از مشکلات ناشی از خرابی های غیر قابل پیش بینی، این قطعات مصرفی از قبل تهیه و در انبار نگهداری شوند.

شلنگ سوخت لیفتراک

این شلنگ ها باید به طور منظم چک و هر دوسال یکبار تعویض شود.

ترمز ها

اگر یک لیفتراک ترمز خوبی نداشته باشد، قادر به حرکت نخواهد بود. توقف یک لیفتراک یک تنی به همراه یک ونیم تن بار چیزی نیست که بتوان به شانس واگذار کرد. بسیاری از تولید کنندگان لیفتراک توصیه می کنند که ترمزها را به طور معمول هر سال تعویض کنید. ترمزهای جایگزین باید بخشی از موجودی قطعات یدکی شما در انبارباشد.

سیستم ترمز لیفتراک
ترمز لیفتراک

زنجیر بالابر

زنجیر بالابر لیفتراک شما باید به طور منظم از نظر کشیدگی و سلامت بررسی شود. برخی از سازندگان توصیه می کنند، بهتر است زنجیر بالابر را هر سه سال یا پس از 6000 ساعت کار ، تعویض کنید. زنجیر بالابر مستهلک شده می تواند منجر به جراحات، تلفات جانی و آسیب و خسارت به انبار و تجهیزات شود . با این اوصاف بهتر است همیشه زنجیر بالابر در انبار قطعات یدکی لیفتراک موجود باشد.

چنگال لیفتراک

چنگال های لیفتراک در قسمت جلویی قرار گرفته و انجام کارهای سنگین را بر عهده دارند. چنگال ها در تماس با پالت ها، قفسه ها قرار دارند و گاهی با دیوارها و ستون ها نیز برخورد می کنند. این امر باعث می شود آنها ، بطور روزانه در معرض استهلاک و فرسودگی قرار گیرند.  طبق توصیه سازندگان، زمانی که 10 درصد ضخامت چنگال ها از بین رفت ، باید آنها را تعویض کرد.البته در طی این مدت اگر چنگال ها ضربه دیدند یا خم شدند ، باید با چنگال نو جایگزین شوند.

چنگال لیفتراک
نمایی از چنگال لیفتراک

لاستیک و چرخ

لاستیک نیز یکی دیگر از قطعات مصرفی در بین لوازم یدکی لیفتراک است. لاستیک‌ها نه تنها فرسوده می‌شوند، بلکه در معرض آسیب‌های تصادفی مانند خراشیده شدن در اثر برخورد با قفسه‌ها و قطعات فلزی روی زمین قرار دارند. لاستیک یا چرخ آسیب دیده می تواند باعث عملکرد ناایمن یا غیرقابل پیش بینی لیفتراک شود و منجر به ایجاد خسارت در انبار و آسیب به راننده شود. لاستیک ها نیز باید به طور منظم بررسی شوند و در صورت آسیب دیدگی تعویض شوند.بلبرینگ های چرخ نیز جزو قطعات با استهلاک بالا بوده  و بهتر است ، تعدادی از آن ها را در انبار موجود باشد، تا در صورت نیاز در سرویس های دوره ای از آن استفاده شود.

اجزای الکتریکی

سیم ها و کابل های بخش های مختلف ،در اثر گرمای ناشی از کار زیاد و استفاده نادرست، یا بر اثر اتفاق ممکن است خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشند.

دیگر موارد

با توجه به اینکه لیفتراک ها انواع گوناگونی دارند و در زمینه های مختلف صنعت ،وظایف متفاوتی را برعهده دارند ، خرابی و فرسایش قطعات و تامین آن تا حد زیادی به زمینه و ساعت کاری آن ها بستگی دارد.

قطعات جانبی لیفتراک اصل و با کیفیت

در بازار قطعات جانبی لیفتراک شرکت های زیادی حضور دارند و با یکدیگر رقابت می کنند.کیفیت و قیمت دو فاکتور مهم در تمامی بازارهای رقابتی است. متاسفانه بعضی از صاحبان صنایع،دارندگان و تعمیرکاران لیفتراک ، با هدف کاهش هزینه و صرفه جویی، کیفیت را فدای قیمت ارزان کرده و از قطعات غیر اورجینال و متفرقه استفاده می کنند. ولی متاسفانه این روش نه تنها به کاهش هزینه ها کمکی نمی کند، بلکه خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد کرده و باعث خرابی سایر قطعات نیز می شود. تعدد فروشندگان ، و واردات لوازم یدکی بی کیفیت توسط بعضی از مجریان امر واردات، کار را برای مشتریان لوازم یدکی سخت کرده است. راه حل این مشکل ، مشورت با افراد اهل فن و بررسی لازم جهت شناسایی شرکت های  معتبر فعال در این زمینه است.

تامین لوازم یدکی لیفتراک باکیفیت

شرکت ایران کلارک یکی از بزرگترین و مهم ترین وارد کنندگان و فروشندگان لوازم یدکی لیفتراک های ژاپنی ، کره ای ، آمریکایی ، چینی است. شاید از خود بپرسید وجه تمایز این شرکت با سایر واردکنندگان و فروشندگان قطعات یدکی چیست؟ در پاسخ باید به این نکته اشاره کرد که سابقه ی همکاری این شرکت با  کارخانجات بزرگ صنعتی، شرکت ها و موسسات مختلف ، مهر تاییدی بر رزومه ی درخشان این شرکت می باشد. شرکت ایران کلارک همواره جلب اعتماد و رضایت مشتری را سرلوحه ی کار خود قرار داده و برای دستیابی به این آرمان مهم ، در پی تحقق اهداف زیر است:

  • واردات مستقیم لوازم یدکی بصورت اورجینال از شرکت های معتبر و توزیع در سراسر کشور.
  • پشتیبانی پس از فروش.
  • ارسال قطعات در کوتاهترین زمان به تمام استان های کشور.
  • تضمین کیفیت و قیمت.

لوازم یدکی لیفتراک ارزان

شرکت تهیه و توزیع ایران کلارک ، پیشرو در جلب رضایت مشتری ، همواره به دنبال تامین نیاز بازار با قیمت مناسب بوده است.این امر حساس مستلزم  همکاری با شرکت های معتبر تولید کننده لوازم یدکی در جهان است. با توجه به شرایط اقتصادی ، قیمت مناسب قطعات همواره یکی از دغدغه های اصلی مشتریان و مصرف کنندگان بوده است. البته باید توجه داشت که همیشه ارزان بودن یک قطعه به معنای مناسب بودن آن نیست ، و قیمت بالا نیز به تنهایی تضمین کننده ی کیفیت بالا نمی باشد. شرکت ایران کلارک با واردات از کشورهای معتبر جهان ، قیمت و کیفیت مناسب را در یک پکیج تقدیم مشتریان عزیز می کند.

فروش قطعات یدکی لیفتراک

نحوه ارتباط یا شرکت ایران کلارک چگونه است؟ شرکت ایران کلارک توزیع کننده و فروشنده قطعات لیفتراک برای برندهایی چون کوماتسو، هیوندای، تویوتا، کلارک- سپاهان، سهند و سایر انواع برندها می باشد. مشتریان عزیز از سراسر کشور می توانند با برقراری تماس و ارتباط با کارشناسان این مجموعه نسبت به دریافت راهنمایی و ثبت سفارش اقدام کنند.شرکت ایران کلارک در شبکه های مجازی نیز فعال بوده و مشتریان عزیز می توانند در صورت نیاز ، تصویر قطعه ی مورد نظر خود را در پیام رسان واتس اپ به همراه شماره فنی و مشخصات دقیق لیفتراک به شماره ی 09123145433 ارسال نمایند، تا تیم کارشناسان در کوتاهترین زمان پاسخگوی نیاز آنها باشند.

 

 

سوالات متداول قطعات لیفتراک

ایران کلارک قطعات لیفتراک کدام برند ها را به فروش می رساند؟

لوازم یدکی لیفتراک برای برند هایی چون کوماتسو، هیوندای، تویوتا، کلارک- سپاهان، سهند و سایر انواع برندها در ایران کلارک به فروش می رسد.

کدام قطعات یدکی لیفتراک در ایران کلارک به فروش می رسند؟

قطعاتی همچون اکسل لیفتراک، دکل و سیستم ترمزی لیفتراک، قطعات موتوری، گیربکس و دیفرانسیل لیفتراک و همچنین هیدرولیک لیفتراک در ایران کلارک به فروش می رسند.

نحوه فروش قطعات در ایران کلارک به چه صورت است؟

پس از بررسی محصولات در سایت، با ما تماس بگیرید تا شما را جهت خرید بهتر راهنمایی کنیم.

ویدئو معرفی ایران کلارک فروشگاه لوازم یدکی لیفتراک